W TYM ROKU NIE PROWADZIMY ZAPISÓW DO SZKOŁY W PIZIE

Istituto Linguistico Mediterraneo
Pisa, Viareggio

Istituto Linguistico Mediterraneo od 1981 roku oferuje studentom z całego świata możliwość nauki języka włoskiego w Toskanii, jednym z najpiękniejszych regionów Włoch. Przepiękne krajobrazy, łagodny klimat, niezliczone zabytki tego regionu zapewniają atrakcyjny pobyt.

Przebywając wśród Włochów będziecie mogli poznać wielu nowych przyjaciół, zasmakować włoskiego stylu życia, a przede wszystkim, w prosty, naturalny sposób przyswoić struktury i formy językowe przerabiane na lekcjach, a następnie zastosować je w konkretnych sytuacjach. Podstawę naszego sukcesu stanowią nauczyciele - młodzi, pełni zapału profesjonaliści, którzy, korzystając z podręczników przygotowanych przez naszą szkołę oraz materiałów audiowizualnych, wprowadzają Was, w przyjemny i przystępny sposób, w tajniki języka włoskiego.

Ocena testu wstępnego pozwala nam na podział studentów na jednorodne grupy, zarówno pod względem możliwości językowych, jak i motywacji.
Zajęcia odbywają się w grupach max. 12 osobowych, od poniedziałku do piątku, po 4 godziny dziennie (20 godzin tygodniowo). Kursy obejmują 4 poziomy zaawansowania. Każdy z poziomów prowadzony jest w oparciu o odrębny podręcznik przygotowany przez szkołę, zawierający gramatykę, ćwiczenia oraz materiały do konwersacji, który każdy z uczestników otrzymuje nieodpłatnie.
Każdemu studentowi wystawia się w ostatnim dniu świadectwo ukończenia kursu. Po zakończeniu kursu studenci mają możliwość przystąpienia do egzaminu pisemnego i ustnego, na podstawie którego otrzymują certyfikat Istituto Linguistico Mediterraneo, z odpowiednią oceną.
W kursach mogą brać udział osoby od 16 roku życia; w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców.
Podane w kalendarzu terminy dotyczą kursów dla początkujących. W przypadku kursów na wyższych poziomach możliwe jest także rozpoczęcie nauki na początku 2 i 3 tygodnia każdego miesiąca. Po przejściu testu wstępnego uczestnik jest kwalifikowany do grupy, na poziomie odpowiadającym jego umiejętnościom.

 

Pisa
Jest miastem leżącym w samym sercu Toskanii, bardzo interesującym pod względem historycznym, kulturalnym i turystycznym. Jest położona niedaleko takich słynnych miejscowości jak Florencja, Lucca, Volterra czy Siena, zaledwie 12 km od morza (odległość tę można pokonać w 15 minut, korzystając z autobusów miejskich).

W Pizie znajduje się najważniejszy w Toskanii port lotniczy, mający połączenia z całą Europą. Od czerwca do września studenci szkoły mogą korzystać z kąpieliska w Tirreni; ta nadmorska miejscowość jest położona zaledwie 15 km od szkoły. Tam też znajdują się dwa pola golfowe, usytuowane 200 m od morza.

Zwiedzanie Pizy oraz wycieczki, pod przewodnictwem naszych nauczycieli, do głównych miast Toskanii, uzupełniają program pobytu (opłata za kurs nie obejmuje kosztów wycieczek).

 

Zapisy i forma płatności
Aby zapisać się na kurs należy:

 • Wypełnić formularz zgłoszenia oraz przesłać go na adres Centro Italiano di Cultura
 • Wpłacić gotówką lub przelewem bankowym równowartość zaliczki w złotówkach wg. kursu z dnia na rzecz:

Centro Italiano di Cultura, Pekao SA o/Bielsko-Biała - 66 1240 6449 1111 0000 5277 2324

 • W tytule wpłaty prosimy o podanie nazwy wybranej szkoły
 • Przedstawić potwierdzenie wpłaty zaliczki w siedzibie Centro Italiano di Cultura
 • Pozostała kwota płatna w siedzibie Szkoły we Włoszech


Można zapisać się osobiście w sekretariacie szkoły lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. W tym przypadku należy przesłać pocztą lub faxem potwierdzenie wpłaty zaliczki.

Osoba rezygnująca z kursu, powinna zawiadomić o tym Centro Italiano przynajmniej 45 dni przed rozpoczęciem kursu. Po tym terminie wpłacona zaliczka nie zostanie zwrócona!

 

Cennik kursów w Pizie, ceny w euro na rok 2019*.

 

Kurs Standart - 20 godz. / tydzień.  Apartament pokój 1 i 2 osobowy

 

kurs

pokój 2 os.

razem

pokój 1 os.

razem

zaliczka

2 tyg.

558

190

748

240

798

151

3 tyg.

766

288

1054

355

1121

209

4 tyg.

974

386

1360

470

1444

268

 

*Ceny mogą jeszcze ulec zmianie

NOWOŚĆ! Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty!


Cena kursu obejmuje: wpisowe, lekcje, test wstępny, zaświadczenie na koniec kursu.
Zakwaterowanie w apartamencie obejmuje: możliwość korzystania z wyposażonej kuchni, łazienki, pościel, nie obejmuje natomiast porządków w trakcie pobytu studentów oraz ręczników.
Zakwaterowanie u rodziny obejmuje: śniadanie / kolację oraz pościel, nie jest możliwe natomiast korzystanie z kuchni, pralki, żelazka oraz ręczników.
Przykładowe wycieczki organizowane przez Istituto Linguistico Mediterraneo:

 • zwiedzanie Katedry w Pizie
 • Lucca
 • Florencja
 • Cinque Terre
 • Siena , San giminiano
 • Cave del marmo Carrara
 • Chianti i degustacja wina
 • Golf Baratti, park archeologiczny, borgo Populonia
 • Weekend w Rzymie


Imprezy na plaży, pizza party w Szkole, zwiedzanie Pizy/Viareggio – gratis

Terminy rozpoczęcia kursów (dla uczniów początkujących, bardziej zaawansowani mogą rozpocząć w dowolny poniedziałek):

III IV V VI VII VIII IX X XI
4 1 6 3 1 12 2 21 18
        15 i 29 26 30    
 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko