Szkoła TORRE DI BABELE
Scuola d’Italiano specjalizuje się w nauczaniu języka włoskiego. Kursy odbywają się przy Via Cosenza, w centrum miasta, w eleganckiej dzielnicy „Liberty”, blisko miasteczka uniwersyteckiego „La Sapienza”, zabytkowego parku „Villa Torlonia” i dworca „Termini”. Jest to nowa siedziba, elegancka i przestrzenna. Posiada wiele sal dydaktycznych oraz punkt internetowy; wszystkie pomieszczenia są wyposażone w klimatyzację.

Szkoła jest otoczona obszernym ogrodem, w którym uczniowie mogą spędzać wolny czas i przerwy, mogą się tam również odbywać zajęcia lekcyjne. Do Szkoły łatwo jest dotrzeć - znajduje się dwa przystanki od stacji „Termini”. Dojeżdżają tam: metro linii B (przystanek „Policlinico”), tramwaje nr 3 i 19, autobusy nr 61, 490, 491, 495, 649, 310.


Nauczyciele
Wszystkie kursy są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli specjalizujących się w nauczaniu obcokrajowców języka włoskiego. Są wspomagani i kierowani przez dyrektora ds. dydaktycznych, który również na bieżąco uaktualnia materiały dydaktycznie.


Metoda
Szkoła bazuje głównie na metodzie komunikacyjnej. Studenci mają możliwość nabywania i doskonalenia czterech podstawowych umiejętności językowych: rozumienia ze słuchu, konwersacji, pisania oraz rozumienia tekstu pisanego. Jednakże najwięcej uwagi i czasu poświęca się konwersacjom tak, aby uczniowie mogli łatwo wyrażać się i komunikować w języku włoskim. Metoda oczywiście nie wyklucza nauczania reguł gramatycznych, bez znajomości których nie byłoby możliwe efektywne przyswojenie języka.

Materiały dydaktyczne
Dzięki ciągłemu uaktualnianiu materiałów dydaktycznych Szkoła opracowała własny podręcznik wraz z płytami audio. Korzysta się również z wielu materiałów autentycznych: przeźroczy, nagrań radiowych, artykułów z czasopism, filmów, tekstów literackich, piosenek, itd.

Test
Przed rozpoczęciem kursu, każdy student pisze test wstępny oraz odbywa rozmowę z lektorem, na podstawie których zostaje zapisany do odpowiedniej grupy. Na koniec każdego stopnia, uczestnicy kursu powinni zaliczyć test końcowy, aby móc kontynuować na kolejnym stopniu.

 

Certyfikaty i egzaminy
Na koniec kursu Szkoła wystawia certyfikat potwierdzający rodzaj i poziom kursu, na który dany kursant uczęszczał.
Natomiast na koniec poziomu dla zaawansowanych można uzyskać dyplom „Torre di Babele”, po uprzednim zdaniu odpowiedniego egzaminu złożonego z części ustnej i pisemnej. Egzamin ten odbywa się co miesiąc, sprawdza wszystkie kompetencje językowe i trwa około pięciu godzin.

 

Senior class
Ta propozycja dla osób w dojrzałym wieku, to rodzaj wypoczynku wakacyjnego we Włoszech, połączonego z nauką języka. Program przewiduje zajęcia dydaktyczne oraz bogatą ofertę kulturalną: zwiedzanie z przewodnikiem, wycieczki za miasto, zwiedzanie innych miast, wykłady na temat kuchni włoskiej.

Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne
Mieszkanie w Rzymie, nawet jeśli tylko przez kilka dni, jest niezapomnianym doświadczeniem. Rzym to miasto żywotne, nowoczesne, bogate w wydarzenia kulturalne o każdej porze roku. Dzięki setkom kościołów i zabytków jest największym na świecie otwartym muzeum. Korzystając z programu przygotowanego przez szkołę, uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta.

 

 

Szkoła regularnie oferuje następujące zajęcia dodatkowe:

 • Prezentacja Rzymu: miasto, usługi, wydarzenia kulturalne
 • Zwiedzanie miasta
 • Projekcje filmów włoskich
 • Wykłady poświęcone literaturze włoskiej
 • Regiony Włoch: historia, kultura, tradycje
 • Opera włoska
 • Piosenkarze włoscy
 • Wycieczki: Neapol, Pompeje, Orvieto, Florencja,
 • Wycieczki nad morze
 • Kolacje i wieczorki z nauczycielami
 • Wieczory kuchni włoskiej
 • Sport: mecze piłki nożnej, siatkówki plażowej


W Rzymie, w miesiącach letnich ma miejsce tzw. „Estate Romana”, podczas którego odbywają się liczne imprezy kulturalne: koncerty, projekcje filmów na świeżym powietrzu, tańce, przedstawienia teatralne. W tym okresie Szkoła organizuje wspólne wyjścia uczniów i nauczycieli. Uczestnictwo w zajęciach dodatkowych jest gratisowe, należy jedynie pokryć koszty ewentualnych biletów wstępu, środków transportu, dań zamawianych w barach i restauracjach.

 


Zapisy i forma płatności
Aby zapisać się na kurs należy:

 • Wypełnić formularz zgłoszenia
 • Wpłacić gotówką lub przelewem bankowym równowartość zaliczki w złotówkach wg. kursu z dnia na rzecz:

Centro Italiano di Cultura, Pekao SA o/Bielsko-Biała - 66 1240 6449 1111 0000 5277 2324

 • W tytule wpłaty prosimy o podanie nazwy wybranej szkoły
 • Przedstawić potwierdzenie wpłaty zaliczki w siedzibie Centro Italiano di Cultura
 • Pozostała kwota płatna w siedzibie Szkoły we Włoszech


Można zapisać się osobiście w sekretariacie szkoły lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. W tym przypadku należy przesłać pocztą lub faxem potwierdzenie wpłaty zaliczki.

Osoba rezygnująca z kursu, powinna zawiadomić o tym Centro Italiano przynajmniej 45 dni przed rozpoczęciem kursu. Po tym terminie wpłacona zaliczka nie zostanie zwrócona!

 

Cennik kursów w Rzymie, ceny w euro na rok 2019*

 

Kurs standard - 20h/tydz.  Apartament pokój 1 i 2 osobowy

 

kurs

pokój 2 os.

ogółem

pokój 1 os.

ogółem

zaliczka

2 tyg.

505

215

720

310

815

213

3 tyg

705

325

1030

445

1150

313

4 tyg

880

400

1280

560

1440

400

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Ceny mogą jeszcze ulec zmianie

RZYM "TORRE DI BABELE" - cena kursu zawiera opłatę wpisową (podręcznik nie jest wliczony w cenę kursu)

NOWOŚĆ! Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty!


Cena kursu obejmuje: opłatę wpisową, materiały dydaktyczne, niektóre zajęcia dodatkowe, zaświadczenie na zakończenie kursu.
Cena zakwaterowania obejmuje: pościel, media (gaz, elektryczność).


Terminy rozpoczęcia kursów:

V VI VII VIII IX X XI XII
6 3 1 5 2 7 4 2
13 10 8 12 9 14 11 9
20 17 15 19 16 21 18 16
27 24 22 26 23 28 25  
    29   30      
 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko