Szkoła OMNILINGUA
Sanremo, otoczone bajkowym krajobrazem, gdzie charakterystyczne skały przeplatają się z błękitem Morza Liguryjskiego, jest usytuowane we wschodniej części Riwiery Liguryjskiej, która rozciąga się wzdłuż wybrzeża Cinque Terre aż do Monte Carlo na Lazurowym Wybrzeżu, (55 km od lotniska w Nicei we Francji). Powszechnie jest znane jako „Miasto pokoju” lub „Miasto kwiatów”. Charakterystyczne dla Sanremo są: słynny teatr „Teatro Ariston”, gdzie odbywa się Festiwal Piosenki Włoskiej, aleje palmowe, eleganckie sklepy boutiques, oraz targowiska, które sprawiają, że to miasto jest uważane za symbol „Riviera dei Fiori”. Stare miasto jest doskonałym przykładem architektury późnego Średniowiecza. Dzięki wielu wydarzeniom artystycznym, kulturalnym, sportowym i łagodnemu klimatowi, Sanremo jest wakacyjnym rajem. Miasto jest uporządkowane i pełne kwiatów. Ma około 60.000 mieszkańców, którzy są bardzo otwarci i serdeczni.


Dodatkowe informacje można znaleźć w:


Szkoła
Omnilingua znajduje się w samym centrum Sanremo, blisko słynnego "Casinò Municipale", starego miasta oraz przysłowiowe „dwa kroki” od morza. Zabytkowy budynek, w którym mieści się siedziba Szkoły ma dużą tradycję literacką i akademicką sięgającą 1940 roku, kiedy to studiował tam słynny włoski pisarz Italo Calvino. Naśladując jego przykład, celem "Omnilingua" jest przygotowanie lekcji na jak najwyższym poziomie, w przyjaznej atmosferze, stosując metody dydaktyczne, kładące nacisk na umiejętność konwersacji. Nauczyciele pracujący w Szkole mają wysokie kwalifikacje oraz wiele lat doświadczenia w nauczaniu obcokrajowców języka włoskiego. Wszyscy są Włochami, ale znają przynajmniej dwa języki obce.


Materiały dydaktyczne i metoda
Grupy są zazwyczaj niewielkie, 8-osobowe, co pozwala nauczycielowi na poświęcenie odpowiedniej ilości czasu każdemu z uczniów, oraz stworzenie miłej atmosfery, która sprzyja konwersacjom i dyskusjom. Już od pierwszego dnia, zajęcia odbywają się w języku włoskim. Oprócz umiejętności konwersowania, dla Omnilingua bardzo ważnym jest, aby uczniowie otrzymali solidne przygotowanie gramatyczne, które jest podstawą dobrej znajomości zarówno języka mówionego jak i pisanego.

Nauka w Omnilingua jest porównywalna z doświadczeniem full-immersion, gdyż uczniowie mają kontakt z językiem włoskim we wszystkich jego formach. Materiały dydaktyczne, które są uaktualniane na bieżąco, urozmaicają zajęcia w sposób oryginalny i kreatywny. A są to m.in.: artykuły z czasopism, teksty piosenek, teksty literackie, płyty DVD, CD, Internet, telewizja. Używanie tego rodzaju materiałów umożliwia przybliżanie uczniom mentalności włoskiej oraz dostarczenie wielu ciekawych i potrzebnych informacji.

Certyfikaty
Po zakończeniu kursu, każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie, w którym wskazuje się rodzaj oraz poziom kursu, na który uczęszczał.

Zajęcia dodatkowe
Zdaniem Szkoły nauka języka nie kończy się na zajęciach lekcyjnych. Aby zapewnić uczniom jak największy kontakt z rzeczywistością kraju, Omnilingua organizuje interesujące zajęcia dodatkowe, które kształcą, motywują i bawią uczniów w każdym wieku. Program zawiera wycieczki do ciekawych miejsc: „Bussana Vecchia” (średniowieczne miasteczko, obecnie zamieszkane przez artystów), "Villa Hambury" (zwiedzanie jednego z najpiękniejszych ogrodów Riviera dei Fiori), Imperia (Museo dell’Olivo), zwiedzanie plantacji winorośli i wiele innych.


Program przewiduje również wieczory z nauczycielami. Ich celem jest stworzenie przyjaznej atmosfery oraz wymiana kulturalna. Tego typu wieczory obejmują: wyjścia do pizzerii, degustacje win, koncerty, kino, projekcje filmów w szkole (gratis), imprezy na plaży.

Zapisy i forma płatności

Aby zapisać się na kurs należy:

  • Wypełnić formularz zgłoszenia
  • Wpłacić gotówką lub przelewem bankowym równowartość zaliczki w złotówkach wg. kursu z dnia wpłaty na rzecz:

Centro Italiano di Cultura, Pekao SA o/Bielsko-Biała - 66 1240 6449 1111 0000 5277 2324

  • W tytule wpłaty prosimy o podanie nazwy wybranej szkoły
  • Przedstawić potwierdzenie wpłaty zaliczki w siedzibie Centro Italiano di Cultura
  • Pozostała kwota płatna w siedzibie Szkoły we Włoszech


Można zapisać się osobiście w sekretariacie szkoły lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. W tym przypadku należy przesłać pocztą lub faxem potwierdzenie wpłaty zaliczki.

Osoba rezygnująca z kursu, powinna zawiadomić o tym Centro Italiano przynajmniej 45 dni przed rozpoczęciem kursu. Po tym terminie wpłacona zaliczka nie zostanie zwrócona !

 

Cennik kursów w Sanremo

Ceny w Euro - rok 2019*

W SZCZYCIE SEZONU (7.07-24.08.2019)

Kurs standard - 20 godz. / tyg. Apartament pokój 1 i 2 osobowy

 

kurs

pokój 2 osobowy

ogółem

pokój 1 osobowy

ogółem

zaliczka

2 tyg.

500

290

790

375

875

164

3 tyg

665

365

1030

485

1150

219

4 tyg

820

440

1260

590

1410

271

 

 

 

 

 

 

 

 

POZA SEZONEM

Kurs standard - 20 godz. / tyg. Apartament pokój 1 i 2 osobowy

 

kurs

pokój 2 osobowy

ogółem

pokój 1 osobowy

Ogółem

zaliczka

2 tyg.

500

215

715

300

800

164

3 tyg

665

290

955

410

1075

219

4 tyg

820

365

1185

515

1335

271

 

 

 

 

 

 

 

 

*Ceny mogą jeszcze ulec zmianie

SANREMO "OMNILINGUA" - cena kursu zawiera opłatę wpisową oraz materiały dydaktyczne

NOWOŚĆ! Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty!


Cena zakwaterowania zawiera: możliwość korzystania z kuchni, łazienki, pralki, pościel oraz opłaty za media.
 

Terminy rozpoczęcia kursów:

VI VII VIII IX X XI XII
10 8 5 2 14 11 9
24 22 19 16 28 25  
      30      
 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko