Kursy we Włoszech - Viareggio

 

 

 

Istituto Linguistico Mediterraneo
Istituto Linguistico Mediterraneo od 1981 roku oferuje studentom z całego świata możliwość nauki języka włoskiego w Toskanii, jednym z najpiękniejszych regionów Włoch. Przepiękne krajobrazy, łagodny klimat, niezliczone zabytki tego regionu zapewniają atrakcyjny pobyt. Przebywając wśród Włochów będziecie mogli poznać wielu nowych przyjaciół, zasmakować włoskiego stylu życia, a przede wszystkim, w prosty, naturalny sposób przyswoić struktury i formy językowe przerabiane na lekcjach, a następnie zastosować je w konkretnych sytuacjach. Podstawę naszego sukcesu stanowią nauczyciele - młodzi, pełni zapału profesjonaliści, którzy, korzystając z podręczników przygotowanych przez naszą szkołę oraz materiałów audiowizualnych, wprowadzają Was, w przyjemny i przystępny sposób, w tajniki języka włoskiego.

Ocena testu wstępnego pozwala nam na podział studentów na jednorodne grupy, zarówno pod względem możliwości językowych, jak i motywacji. Zajęcia odbywają się w grupach max. 12 osobowych, od poniedziałku do piątku, po 4 godziny dziennie (20 godzin tygodniowo). Kursy obejmują 4 poziomy zaawansowania. Każdy z poziomów prowadzony jest w oparciu o odrębny podręcznik przygotowany przez szkołę, zawierający gramatykę, ćwiczenia oraz materiały do konwersacji, który każdy z uczestników otrzymuje nieodpłatnie.

Każdemu studentowi wystawia się w ostatnim dniu świadectwo ukończenia kursu. Po zakończeniu kursu studenci mają możliwość przystąpienia do egzaminu pisemnego i ustnego, na podstawie którego otrzymują certyfikat Istituto Linguistico Mediterraneo, z odpowiednią oceną. W kursach mogą brać udział osoby od 16 roku życia; w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców. Podane w kalendarzu terminy dotyczą kursów dla początkujących. W przypadku kursów na wyższych poziomach możliwe jest także rozpoczęcie nauki na początku 2 i 3 tygodnia każdego miesiąca. Po przejściu testu wstępnego uczestnik jest kwalifikowany do grupy, na poziomie odpowiadającym jego umiejętnościom.

 

 

Viareggio
Jest jedną z najbardziej prestiżowych i atrakcyjnych miejscowości Riwiery Tyreńskiej. Miasto otoczone jest sosnowym lasem, posiada piaszczystą plażę, jedną z najpiękniejszych w tym rejonie. Miasteczko charakteryzuje się elegancką atmosferą oraz oferuje turystom wiele możliwości rozrywki. Niezliczone dyskoteki i bary usytuowane wzdłuż nadmorskiej promenady są ulubionym miejscem spotkań studentów.

W wolnym czasie szkoła organizuje wycieczki oraz oferuje bogaty program muzyczny i kulturalny, a także wiele możliwości obcowania z kulturą włoską. Można praktykować takie sporty jak tenis, windsurfing, siatkówkę plażową czy golf. Uczestnicy kursu zobowiązani są posiadać ubezpieczenie!

 

Zapisy i forma płatności
Aby zapisać się na kurs należy:

  • Wypełnić formularz zgłoszenia oraz przesłać go na adres Centro Italiano di Cultura
  • Wpłacić gotówką lub przelewem bankowym równowartość zaliczki w złotówkach wg. kursu z dnia na rzecz: Centro Italiano di Cultura, Pekao SA o/Bielsko-Biała - 66 1240 6449 1111 0000 5277 2324
  • W tytule wpłaty prosimy o podanie nazwy wybranej szkoły
  • Przedstawić potwierdzenie wpłaty zaliczki w siedzibie Centro Italiano di Cultura
  • Pozostała kwota płatna w siedzibie Szkoły we Włoszech


Można zapisać się osobiście w sekretariacie szkoły lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. W tym przypadku należy przesłać pocztą lub faxem potwierdzenie wpłaty zaliczki.

Osoba rezygnująca z kursu, powinna zawiadomić o tym Centro Italiano przynajmniej 45 dni przed rozpoczęciem kursu. Po tym terminie wpłacona zaliczka nie zostanie zwrócona!

 

Cennik kursów w Viareggio, ceny w euro na rok 2019*

 

Kurs standardowy 20 godz. / tydzień.  Apartament, pokój 1 i 2 osobowy.

 

kurs

pokój 2 os.

razem

pokój 1 os.

razem

zaliczka

2 tyg.

584

260

844

370

954

158

3 tyg.

805

380

1185

530

1335

220

4 tyg.

1026

500

1526

690

1716

282

 

*Ceny mogą jeszcze ulec zmianie

NOWOŚĆ! Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty!

W cenniku podany jest koszt zakwaterowania w apartamencie z innymi uczniami, ale istnieje również możliwość zakwaterowania przy rodzinie.

Cena kursu obejmuje: wpisowe, lekcje, test wstępny, zaświadczenie na koniec kursu.
Zakwaterowanie w apartamencie obejmuje: możliwość korzystania z wyposażonej kuchni, łazienki, pościel, nie obejmuje natomiast porządków w trakcie pobytu studentów oraz ręczników
Zakwaterowanie u rodziny obejmuje: śniadanie / kolację oraz pościel, nie jest możliwe natomiast korzystanie z kuchni, pralki, żelazka oraz ręczników.

Terminy rozpoczęcia kursów:

VI VII VIII
  1 12
  15 26

 

 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko