ARCHIWUM - Alessandro Martire 23.03.2018

 

 

dniu 23 marca o godzinie 18.00, w  Sali Koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.Centro Italiano di Cultura  zorganizowało koncert światowej sławy pianisty Alessandro Martire.

Alessandro Martire to młody włoski kompozytor, pianista, urodzony w Como w dniu 12 lipca 1992. W wieku 15 lat napisał swoje pierwsze kompozycje fortepianowe z rosnącym zainteresowaniem do klasycznej muzyki współczesnej z dodatkiem elementów pochodzących z muzyki pop, minimalistycznej i crossover, osiągając bardzo osobisty styl. Jego koncerty z oryginalną muzyką, sprawiły że wystepował na prestiżowych Uniwersytetach i Teatrach na całym świecie. Alessandro Martire jest także kompozytorem ścieżek dźwiękowych do filmów, filmów krótkometrażowych, teatru i reklam. W 2015 roku założył Infinity Sound, promując wiele projektów społecznych, w tym: "MotoMusicaInsieme", "Infinity Sound Earth" i "Infinity Sound Theatre".

Kolejne wydarzenie kulturalne będzie miało miejsce 7 Maja o godzinie 18 w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej i będzie to wernisaż wystawy prac Ernesto Terlizzi, artysty tworzącego sztukę współczesną.

 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko