ARCHIWUM - KONCERT GIGLIOLA BONORA & ANDREA AMBROSINI 24.10.2012

 

 

24 października br. o godz.18:00 w Muzeum  w Bielsku-Białej odbył się koncert muzyki operowej w wykonaniu Giglioli Bonora przy akompaniamencie fortepianowym Andrea Ambrosini. Koncert ten miał odbyć się w kwietniu br. , lecz został odłożony na inny termin ze względu na chorobę śpiewaczki.

            Gigliola Bonora to uznana, śpiewająca mezzosopranem artystka, absolwentka Konserwatorium w Ferrarze. Odtwórczyni muzyki kameralnej, brała udział w wielu istotnych przeglądach muzycznych, takich jak: „Muzyczna Jesień Como”, czy „Muzyczna Verona”. Występowała gościnnie z zespołami koncertowymi w Arezzo, Rzymie, Bari, Veronie. Śpiewała w takich teatrach jak: la Fenice w Wenecji, il Piccinni w Bari, il Paisiello w Lecce, Teatr Narodowy w Pradze, Teatro Olimpico w Vicenzy, w teatrach w Ferrarze, Modenie, Reggio Emilia i w Bolonii. Odbyła turne po Czechach, Niemczech oraz po Polsce w 2002 roku. Jej występy spotkały się z wielkim uznaniem, czego dowodzą takie nagrody jak Premi Guido d’Arezzo i Ebe Stignani, la Targa Premio Girolamo Frescobaldi, il Premio S. Giorgio miasta Ferrary.

            Andrea Ambrosini to urodzony w Livorno artysta, który po ukończeniu liceum poświęcił się grze na fortepianie, nauce komponowania i dyrygowania orkiestrą. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak Pietro Rigacci, czy Pietro Bellugi. Pracował między innymi w teatrach w Pizie, Udine, Modenie i Ferrarze. Brał udział w koncertach krajowych i zagranicznych. Obecnie współpracuje także z Konserwatorium w Ferrarze, gdzie wykłada muzykę koncertową.

 Artyści zbierają wszędzie pozytywne recenzje i aprobatę publiczności. Na zamku w Bielsku usłyszymy fragmenty z oper napisanych pomiędzy XVI a XIX wiekiem, kompozytorów takich jak: Monteverdi, Vivaldi, Donizetti i Rossini.

 

 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko