ARCHIWUM - KONCERT A.OBISO E M.T. MONTEROSSO 25.10.2010

 

 

25 października o godzinie 18.00, w Audytorium Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w  Bielsku-Białej odbył się koncert duetu Obiso (skrzypce) / Monterosso (fortepian).

Andrea Obiso jest jednym z najmłodszych Włochów, którzy obronili dyplom w klasie skrzypiec. Muzyk uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2008 roku, w wieku 14 lat, w Konserwatorium Muzycznym „Vincenzo Bellini” w Palermo. Artysta, uznawany przez krytykę za „cudowne dziecko”, zadebiutował na scenie w wieku 9 lat. Niezwykły talent muzyczny przełożył się na zwycięstwa w wielu znaczących konkursach skrzypcowych. Jego koncerty odbierane są bardzo przychylnie zarówno przez publiczność jak i przez krytykę. W roku 2009 wygrał 9 edycję Konkursu “Music Award Maastricht”.

              Maria Teresa Monterosso w 1984 roku ukończyła z wyróżnieniem Konserwatorium Muzyczne "V. Bellini" w Palermo. Brała udział w wielu nagraniach telewizyjnych oraz radiowych (Turyn 1983) dla R.A.I.  Jako solistka koncertowała z wieloma orkiestrami kameralnymi we Włoszech, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. W 1986 roku zdobyła Drugą Nagrodę w Konkursie Krajowym “Premio Liszt”  w Sulmona, a w roku 1990 Nagrodę  Specjalną w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej Caltanissetta.

 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko