ARCHIWUM - KONCERT RAFFAELE LA RAGIONE i GIACOMO FERRARI 14.11.2014

 

 

 

14 listopada o 17:00 w Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej odbył się koncert fortepianowo-mandolinowy zatytułowany „Serenady, nokturny i polonezy od Neapolu po Warszawę”. W duecie wystąpili Raffaele La Ragione (mandolina) i Giacomo Ferrari (fortepian). Wybór utworów na ten koncert łączył w sobie zarówno włoskie jak i polskie tradycje muzyczne. Wydarzenie okazało się dużym sukcesem. Publiczność z dużym entuzjazmem oklaskiwała młodych artystów, którzy trzykrotnie wracali na scenę, żeby bisować.

Obaj artyści z wyróżnieniem ukończyli Konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Mediolanie. Raffaele La Ragione jako specjalizację wybrał dawne instrumenty szarpane. Jego zainteresowania badaniami muzykologicznymi i historycznym repertuarem na mandolinę zaowocowały również dyplomem Uniwersytetu Bolońskiego na kierunku Sztuka, Muzyka i Spektakl. Jako solista współpracuje z różnymi orkiestrami i zespołami kameralnymi, z którymi występował na koncertach we Włoszech i za granicą (Niemcy, Francja, Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Słowacja, Węgry, Szwecja, Chiny, Japonia, Korea Południowa). Wśród nich można wymienić Orchestra Mozart, Seoul Philarmonic Orchestra i Solisti Veneti. Z Solisti Veneti wydał w 2008 roku płytę On the wings of love, a w 2014 ukazała się kolejna jego płyta zatytułowana Nicola Maria Calace: Je Reviendrai.

Giacomo Ferrari ukończył konserwatorium w klasie fortepianu, ale w czasie studiów uczył się również gry na klawesynie. Po studiach kontynuował naukę pod okiem wybitnych pianistów. Uczestniczył w kursach prowadzonych przez Hansa-Petera i Volkera Stenzlów, Isabelle Oehmichen oraz jazzowego pianistę Mario Rusca. W 2009 roku wyjechał na stypendium do Manhattana School w Nowym Jorku. Obecnie poświęcił się przede wszystkim muzyce kameralnej koncertując we Włoszech i za granicą. W ostatnich latach dał szereg koncertów poświęconych muzyce Chopina, Schumanna i Liszta.

 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko