ARCHIWUM - KONCERT RICCARDO VENO 28.10.2013.

 

 

Dnia 28 października b.r. o godz.18:00 w Klubie Klimat odbył się koncert multiinstrumentalny w wykonaniu Riccardo Veno pod tytułem " Il silenzio di Orfeo". Riccardo Veno to utalentowany wykonawca, urodzony w Neapolu. To tam zdobył wykształcenie muzyczne, które dodatkowo wzbogacił pracując w Nowym Yorku. Jest artystą bardzo wszechstronnym, zarówno muzykiem, kompozytorem, tancerzem, jak i reżyserem. Gra na wielu instrumentach, takich jak: saksofon, flet, flet etniczny, perkusja, szałamaja czy drumla. Podczas koncertów posługuje się również własnym głosem, efektami wizualnymi oraz tzw. pętlami taśmowymi, które tworzą rytmiczne wzorce muzyczne.
Na scenie występuje już od ponad 20 lat jako solista, w duecie, tercecie oraz kwartecie. Uczestniczył w niezliczonych koncertach, przeglądach i festiwalach muzycznych we Włoszech i za granicą. Komponuje muzykę oraz reżyseruje przedstawienia taneczne i teatralne, tworzy ścieżki dźwiękowe do filmów. Występował także jako aktor w filmie „ Lo spazio bianco” Franceschi Comencini.
Jego album „ Il Silenzio di Orfeo” , w tłumaczeniu “ Cisza Orfeusza” który stał się ścieżką dźwiękową do wielu filmów oraz przedstawień tanecznych, to połączenie tradycji z nowoczesnością, genialna synteza muzyki minimalistycznej, muzyki świata oraz elektronicznej.
Koncerty Riccardo Veno to awangardowe spektakle multiinstrumentalne, w których on sam tworzy niewidzialną orkiestrę dźwięków, splatając różne gatunki muzyczne.

 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko