ARCHIWUM - KONCERT ZESPOŁU DIVAS 28.04.2013.

 

 

Dnia 28 kwietnia b.r. o godzinie 18:00 w Klubie Klimat w Bielsku-Białej odbył się koncert muzyki jazzowej w wykonaniu zespołu „ Le Divas”. W skład grupy wchodzą cztery artystki, śpiewające przy akompaniamencie saksofonu, pianina oraz perkusji.

Le Divas występują od roku 2006, biorąc udział w wielu ważnych wydarzeniach kulturalnych oraz przeglądach jazzowych w Catanii oraz w Palermo. Śpiewały także na scenach licznych teatrów sycylijskich, między innymi w Agrigento, Messynie i Brolo. Obecnie pracują nad swoją pierwszą płytą, na której znajdą się utwory w całości zrealizowane przez artystki.

Oto sylwetki członków zespołu:

Anita Vitale to pianistka o wybitnych zdolnościach wokalnych, pozwalających jej przechodzić z ogromną łatwością od jazzowego stylu „vocalese” po muzykę czarną. Współpracowała  z wieloma znanymi europejskimi wykonawcami muzyki jazz oraz z takimi przedstawicielami włoskiego popu jak Lucio Dalla czy Claudio Baglioni. Występowała także, odnosząc wielki sukces, w Londynie podczas festiwalu Word of Music ze spektaklem „ Sciroccu”.

Valeria Milazzo to solistka należąca do celtyckiej grupy muzycznej „ Aes Dana”, współpracująca z takimi artystami jak Roberto Pregadio, Jenny B, Salvatore Bonafede. Znana także z teatralnych turne w Mediolanie, Rzymie oraz Florencji.

Marcella Nigro to tzw. „czarny głos” zespołu. Pracowała z Michele Torpedine oraz Fio Zanotti, współpracowała jako solistka z orkiestrami, takimi jak Orchestra Siciliana, Open Jazz Orchestra oraz Orchestra Sinfonica Siciliana.

Rita Collura to sławna saksofonistka, absolwentka Konserwatorium w Palermo na wydziale Muzyki Jazz. Kilkukrotna finalistka i zwyciężczyni konkursów międzynarodowych w aranżacji oraz komponowaniu dla orkiestry jazzowej. Występowała oraz współpracowała z wieloma muzykami oraz scenami teatralnymi. Jest autorką płyty   „Mare”  oraz „ Ritratti”. Obecnie wykłada na Konserwatorium Bellini w Palermo.

Artyskom na perkusji będzie akompaniował Giuseppe Sinforini.

Kwartet znany jest z ogromnego entuzjazmu, z którym wykonuje swoje koncerty oraz z wyjątkowego wyczucia muzycznego. Przyjaźń oraz naturalne porozumienie między artystkami sprawiają, iż ich występy są zarówno poruszające, jak i zabawne, pełne tzw. „kobiecej” ironii. Podczas przedstawień muzycznych starają się oddać hołd takim „wiecznym” gwiazdom, jak Areta Franklin, Anita Baker, czy Carole King.

 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko