ARCHIWUM - Trio Ensemble Toscanini 10.05.2019

 

 

Trio “Ensemble Toscanini”

       10 maja b.r. o godzinie 18:00 w w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbył się koncert „Fantasia Italiana …e Danze dal Mondo” zorganizowany przez Centro Italiano di Cultura.

        Wykonawcą było Trio “Ensemble Toscanini” w składzie Caterina D’Amore – flet, Fabio Salmeri – skrzypce,  Antonella De Vinco – fortepian.

       Wydarzenie to koncentrowało się na muzyce włoskiej oraz na stylu “belcanto”, którego początki związane są z kompozytorem Giulio Caccinim (wzruszające Ave Maria), a kontynuowany był przez największych twórców opery XIX wieku, takich jak: Rossini, Verdi, Donizetti.

       Aby oddać hołd muzyce włoskiej, która na przestrzeni wieków zachowała i wzbogaciła jego cechy, została wykonana także mieszanka ścieżek dźwiękowych niezrównanego zdobywcy Oskara Ennio Morricone, kochanego i docenianego na całym świecie. Kiedy się myśli o muzyce włoskiej nie można również zapomnieć o  Neapolu, którego etniczne barwy były źródłem zainteresowania i inspiracji dla twórców każdego gatunku i okresu historycznego (między innymi dla Chopina czy Lista).

 

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko