ARCHIWUM - Wystawa “Pejzaż Współczesny“

 

 

 

We wtorek 10 listopada 2015 o godz. 18.00 w Książnicy Beskidzkiej odbyła się uroczysta inauguracja wystawy „Pejzaż Współczesny” zorganizowanej przez Pana Riccardo Salmeri, dyrektora Centro Italiano di Cultura w Bielsku-Białej, we współpracy ze stowarzyszeniem kulturalnym „Silos” z Novary oraz pod patronatem Ambasady Republiki Włoskiej w Warszawie oraz Instytutu Kultury Włoskiej w Krakowie. Inaugurację zaszczycił swoją obecnością m.in. dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie Pan Ugo Rufino oraz Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Pan Jerzy Pieszka. Ci, którzy byli obecni na uroczystości mogli nie tylko podziwiać obrazy, ale i spotkać się z przedstawicielami stowarzyszenia „Silos” z Novary, w tym z dwójką artystów (Massimo Romani i Andrea Albanese), którzy przyjechali do Polski specjalnie na inaugurację.

Tematem wystawy był współczesny krajobraz oraz to, w jaki sposób jest on postrzegany we Włoszech. Wystawa była niejednorodna, jedynym wspólnym mianownikiem dla prac był ich format (40x40), technika i cała reszta zostały pozostawione wyobraźni artysty. W pracach przedstawionych podczas wystawy odzwierciedlona została wielowarstwowość i różnorodność włoskiego krajobrazu i włoskiej historii.

Poniżej link do recenzji wystawy autorstwa Pana Giuseppe Recchia (pod galerią tłumaczenie recenzji na język polski).

https://tempopresenteepassato.wordpress.com/2015/11/11/larte-come-definizione-e-principio-delluomo-moderno-giuseppe-recchia/

 

 
Recenzja wystawy PEJZAŻ WSPÓŁCZESNY Giuseppe RecchiaPobierz plik

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko